Solante Bilgilendirme Yazısı

Solante Pigmenta SPF 50+ ve Solante Pigmenta Tinted SPF 50+ markalı Ürünlerimizin Sahteleri Hakkında ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME;

SOLANTE güneş koruyucu ürünlerimiz; içeriği, koruyuculuğu, fiyatı, güvenilirliği ile siz değerli tüketicilerimizin tercihlerinde haklı olarak ön sırada yer almaktadır. Ürünlerimizin tanınmışlığından ve güvenilirliğinden istifade etmek isteyen bazı kişi veya kişiler sahte ve taklit ürünleri piyasaya sürerek haksız kazanç elde etmekte, markaya, sizlere ve devlete pek çok yönden zarar vermektedir.

Özellikle internet siteleri üzerinden gerekli araştırmayı yapmadan SAHTE ürün satın aldığınızda, üründen gerekli faydayı sağlayamadığınız gibi istenmeyen sağlık sorunları ile karşılaşmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Şirket olarak biz, bu tür mağduriyetlerin önüne geçmek için internet üzerinden sahte ürün satışı yapan kişi ve kuruluşlar ile mücadelemizi her platformda sürdürmekteyiz.

Kullanıcılarımızın da mağdur olmamak için internet alışverişlerinizde gerekli dikkat ve özeni göstermesi gerekmektedir.

Mağdur olmamanız için SOLANTE ürünlerini öncelikli olarak eczanelerden ya da orijinal ürün sattığından emin olduğunuz sitelerden almanızı tavsiye ederiz.

Solante Pigmenta SPF 50+ ve Solante Pigmenta Tinted SPF 50+ Ürünlerini Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Solante güneş koruyucu ürünleri;

 • İsviçre’de (AKATICH AG tarafından), sadece Akur Pharma için üretilmektedir.
 • Türkiye ve dünyada satış ve dağıtım hakları sadece firmamıza aittir.
 • İsviçre dahil başka ülkeden, başka kişi veya kişilerce ithali mümkün değildir.
 • Spot ürün/spot satış diye bir ürün ve satışı yoktur.
 • Üretici ve tek dağıtıcı firma olarak, ecza depoları kanalıyla eczanelere satış yapmaktayız. Eczane dışında satışımız yoktur.
 • Firmamızın internet üzerinden satışı olmadığı gibi, telefonla sipariş alma, kapıdan ödeme vs. şeklinde satışımız yoktur.
 • Solante ürünlerimizde her bir kutuya özgü orijinallik kodu bulunmaktadır.
 • Solante ürünlerinin orijinallik sorgulaması ürünün barkodundan değil Solante kutusunun üst kapağının iç kısmında bulunan orijinal ürün kodu ile yapılabilir. Bu kod her üründe farklı olup, sadece bir kez sorgulanabilir.

İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE NELERE DİKKAT EDİLMEDİR;

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Solante’nin üreticisi ve tüm dünyada tek satıcısı olan firmamız, satış kanalı olarak eczaneler ile çalışmaktadır ve tüketicilere de Solante ürünlerine ulaşmak için eczaneleri önermektedir. Ancak;

İnternet üzerinden Solante almak istediğinizde aşağıdaki önerilere dikkat etmenizi öneririz.

 • Satın aldığınız web sitesinin güvenirliliğini kontrol etmeniz önemlidir. Bu açıdan alışveriş yaptığınız sitenin ETBİS’e üye olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. ETBİS; internet alışverişlerinde tüketiciyi korumak ve e-ticaret işlemlerini kayıt altına almak amacıyla oluşturulmuş resmi bir sistemdir. https://www.eticaret.gov.tr/sirketsorgula adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca bu sitelerde Güven Damgası’nın mevcut olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Güven Damgası; yasal mevzuat uyarınca asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıya verilen bir elektronik işarettir; pazaryeri faaliyeti gösteren web sitelerinin en alt bölümünde bulunur ve “TRGO” ifadelerini içerir.
 • İlgili satıcıya ilişkin irtibat ve adres bilgileri tam ve yeterli olmalıdır. Örneğin satıcı ticari bir şirket ise vergi kimlik numarasının, şahıs şirketi ise T.C. Kimlik numarasının olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde aldığınız sahte ürünü iade edecek muhatap bulamazsınız.
 • Ürünlerimizin ecza depolarına ve ecza depolarının eczanelere satış fiyatları belirlidir. Dolayısıyla ürün için belirlenen ücretin oldukça altında satılan ürünlere rağbet edilmemelidir.
 • Ürün satışı yapan web sitesinde, ürün içeriği ve etkileri bakımından web sitemizde beyan olunanlar dışında bilgilerin bulunması halinde bu beyanların tüketiciyi yanıltma amacına yönelik olduğu, bu tür sitelere güvenilmemesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır.
 • Web sitesinden yaptığınız satın alma işleminden sonra onay mailinin gelmesi gereklidir. Bu onay maili, ürünü hangi satıcıdan aldığınızın ispatı bakımından oldukça önemlidir.
 • Web sitelerinde yer verilen info mail adreslerine gönderilen maillerin iletilememesi karşınızda muhatap alacağınız dürüst bir satıcının olmadığını gösterir.
 • Alışveriş sitelerinde yer alan, ürünün “orijinal olmadığına” ilişkin yorumlar dikkate alınmalıdır.
 • Alışveriş sitelerinde ürün satışı yapan sayfanın birçok kez satıcı ismini değiştirmesi şüpheli görülmeli, araştırılmalıdır.
 • Tüketici yorumlarına, satıcı tarafından müdahale edilebildiğini dikkate alınız.
 • Solante ürününün başka bir ürünle birlikte kampanyalı olarak satıldığının beyan edilmesi halinde ürünün orijinalliği mutlaka sorgulanmalıdır.
 • Sahte ürünle karşılaştığınızda derhal Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikayette bulununuz. UNUTMAYINIZ; sizi mağdur etmek isteyeni, farklı yollarla paranızı çalan ve sağlığınızı tehlikeye atanı ancak siz cezalandırabilirsiniz.

Eğer bir sitedeki SOLANTE® ürünleri konusunda tereddüdünüz var ise ya da sahte ürünlerin satıldığı bir siteden haberdar iseniz lütfen bizimle +90 530 878 98 97 Whatsapp hattından veya info@solante.com adresinden irtibata geçiniz.

Tekrar Hatırlatmak İsteriz ki; ürünlerimizde üst kutu kapağı açıldığında iç kısımda güvenlik kodu bulunmaktadır. Bu kod ile ürünün orijinalliğini www.solante.com adresinden sorgulamanız gerekmektedir. Kod sorgulamasının ardından ürünün orijinal olmadığının tespit olunması halinde derhal +90 530 878 98 97 Whatsapp hattından bizimle iletişime geçmeniz, sağlığınız, paranız ve güvenliğiniz bakımından önemlidir.

Saygılarımızla…