Solante Bilgilendirme Yazısı

Solante SPF 50+ Pigmenta ve Solante SPF 50+ Pigmenta Tinted İsimli Ürünlerimizin SAHTEleri Hakkında ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME;

SOLANTE güneş koruyucu ürünlerimiz; içeriği, koruyuculuğu, fiyatı, güvenilirliği ile siz değerli tüketicile- rimizin tercihlerinde haklı olarak ön sırada yer almaktadır. Ürünlerimizin tanınmışlığından ve güvenirli- ğinden istifade etmek isteyen bazı kişi veya kişiler sahte ve taklit ürünler piyasaya sürerek haksız kazanç elde etmekte, markaya, sizlere ve devlete pek çok yönden zarar vermektedir.

Özellikle internet siteleri üzerinden gerekli araştırmayı yapmadan SAHTE ürün satın aldığınızda, üründen gerekli faydayı sağlayamadığınız gibi istenmeyen sağlık sorunları ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca, alınan her sahte ürün ile ülke ekonomisine zarar verildiği gibi, yasa dışı girişimler ve sahte ürün satışları da teşvik edilmektedir.

Şirket olarak biz, bu tür mağduriyetlerin önüne geçmek için internet üzerinden sahte ürün satışı yapan kişi ve kuruluşlar ile mücadelemizi her platformda sürdürmekteyiz.

Sizler de mağdur olmamak için internet alışverişlerinizde gerekli dikkat ve özeni göstermelisiniz.

Mağdur olmamanız için SOLANTE ürünlerimizi öncelikli olarak eczanelerden ya da orijinal ürün sattığını bildiğiniz sitelerden satın almanızı tavsiye ederiz.

Solante SPF 50+ Pigmenta ve Solante SPF 50+ Pigmenta Tinted Ürünlerini Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz;

  • Satın aldığınız web sitesinin güvenirliliğini kontrol etmeniz önemlidir. Bu açıdan alışveriş yaptığınız sitenin ETBİS’e üye olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. ETBİS; internet alışverişlerinde tüketiciyi koru- mak ve e-ticaret işlemlerini kayıt altına almak amacıyla oluşturulmuş resmi bir sistemdir. https://www.etica- ret.gov.tr/sirketsorgula adresinden sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca bu sitelerde Güven Damgası’nın mevcut olup olmadığını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Güven Damgası; yasal mevzuat uyarınca asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyan hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıya verilen bir elektronik işarettir; pazaryeri faaliyeti gösteren web sitelerinin en alt bölümünde bulunur ve “TRGO” ifadelerini içerir.
  • İlgili satıcıya ilişkin irtibat ve adres bilgileri tam ve yeterli olmalıdır. Örneğin satıcı ticari bir şirket ise vergi kimlik numarasının, şahıs şirketi ise T.C. Kimlik numarasının olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde aldığınız sahte ürünü iade edecek muhatap bulamazsınız.
  • Ürünlerimizin ecza depolarına ve ecza depolarının eczanelere satış fiyatları belirlidir ve bu fiyatlar altında satışının yapılması mümkün değildir. Dolayısıyla ürün için belirlenen ücretin oldukça altında satılan ürünlere rağbet edilmemelidir. Örneğin; iki ürünün 150 TL olarak satılması; tek ürünün 90 TL’ye satılması gibi.
  • Ürün satışı yapan web sitesinde, ürün içeriği ve etkileri bakımından web sitemizde beyan olunanlar dışında bilgilerin bulunması halinde bu beyanların tüketiciyi yanıltma amacına yönelik olduğu, bu tür sitelere güvenil- memesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır.
  • Web sitesinden yaptığınız satın alma işleminden sonra onay mailinin gelmesi gereklidir. Bu onay maili, ürünü hangi satıcıdan aldığınızın ispatı bakımından oldukça önemlidir.
  • Web sitelerinde yer verilen info mail adreslerine gönderilen maillerin iletilememesi karşınızda muhatap alacağınız dürüst bir satıcının olmadığını gösterir.
  • Alışveriş sitelerinde yer alan, ürünün “orijinal olmadığına” ilişkin yorumlar dikkate alınmalıdır.
  • Alışveriş sitelerinde ürün satışı yapan sayfanın birçok kez satıcı ismini değiştirmesi şüpheli görülmeli, araştırılmalıdır.
  • Solante ürününün başka bir ürünle birlikte kampanyalı olarak satıldığının beyan edilmesi halinde ürünün orijinalliği mutlaka sorgulanmalıdır.

Eğer bir sitedeki SOLANTE® ürünleri konusunda tereddüdünüz var ise ya da sahte ürünlerin satıldığı bir siteden haberdar iseniz lütfen bizimle +90 530 878 98 97 Whatsapp hattından veya info@solante.com adresinden irtibata geçiniz.

Ürünlerimizde üst kutu kapağı açıldığında iç kısımda güvenlik kodu bulunmaktadır. Bu kod ile ürünün orijinalliğini www.solante.com adresinden sorgulamanız gerekmektedir. Kod sorgulamasının ardından ürünün orijinal olmadığının tespit olunması halinde derhal +90 530 878 98 97 Whatsapp hattından bizimle iletişime geçmeniz, sağlığınız, paranız ve güvenliğiniz bakımından önemlidir.