Güneş ve Cilt Kanserleri (Melanom / Non-melanom)

Bu özel güneş koruyucu, güneşin cilt hasarlarına neden olan zararlı ışınlarına (UVA/UVB) karşı yüksek düzeyde güneşten koruyucu etki sağlar. Cilt hasarına yatkın, hassas ve reaktif ciltleri güneşin zararlı ışınlarına karşı derinlemesine korumak ve güneşin cilt üzerinde neden olduğu yaşlanma etkilerini geciktirmek amacıyla özel olarak geliştirilmiştir.

Melanom ya da non-melanom cilt kanserlerinin temel kaynağı olarak güneş ışınları gösterilebilir. Çocukluktan itibaren güneşe yoğun şekilde maruz kalmak cilt hücrelerinin DNA yapısında değişikliklere neden olmaktadır. Bu yapısal değişiklikler sonuç olarak ilerleyen yaşlarda ve hatta genç yaşlarda bile görülebilen cilt kanserlerini meydana getirebilmektedir. 

Melanom ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir. Bu dramatik sonuçları kendimizde ve çevremizde görmemek adına en basit yöntem güneşin bu zararlı ışınlarından korunmaktır. Özellikle hassas, açık tenli kişilerin, yoğun benleri olan ve daha önce ciddi güneş yanıkları yaşamış kişilerin çok yüksek düzeyde ve düzenli olarak güneşten korunmaları gerekmektedir.