Güneş ve Foto Yaşlanma (Cilt Yaşlanması)

Bu özel güneş koruyucu, güneşin zararlı ışınlarının (UVA/UVB) cilt üzerinde neden olduğu hasarları ve yaşlanma etkilerini geciktirmek amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Yüksek düzeyde güneşten koruyucu etki sağlarken özel formülü ile cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur. Cildi ileri düzeyde nemlendirir, yatıştırır ve besler. Taze, canlı ve ipeksi bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan ileri düzey bir deri bakımı sağlar.

Yaşam sürecinde, cildin görünüşü ve yapısı değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklikler sadece zamana bağlı ya da içsel nedenlerle değil yer çekimi, güneş, ultraviyole maruziyeti ve yüksek seviyeli kirlilik gibi birçok dış faktörden de kaynaklanabilmektedir. 

Özellikle UV ışınlarının birikici etkisi nedeniyle çocukluktan itibaren alınan yoğun güneş ışınları cildin yaşa bağlı olmaksızın daha hızlı yaşlanmasına neden olur. Foto yaşlanma denilen bu durumun önüne geçebilmek için en doğru yöntem en başta önleyici olarak güneş koruyucuları tercih etmektir. 

Güneş koruyucular ile cildi UV ışınlarından güçlü şekilde korumanın yanı sıra foto yaşlanmaya maruz kalmış ciltleri antioksidan içeriklerle buluşturmak da çok önemlidir. Antioksidanlar güneş koruyucunun etkisini artırmakla birlikte mükemmel deri bakımı da sağlarlar.

Unutulmamalıdır ki foto yaşlanmayı önlemek için ilk ve en doğru yöntem güneş koruyucu kullanmaktır. Ayrıca cildin bu süreçte nemini artırmak, antioksidanlarla bakımını da eş zamanlı sunmak büyük önem taşır.